Loading ...
close

نحوه محاسبه قیمت باربری بین شهری

logo
 نحوه محاسبه قیمت باربری بین شهری

 

اگر قصد استفاده از خدمات باربری و اتوبار فدک بار یا هر اتوبار دیگری را داشته باشید، شاید برایتان سوال شده باشد که نرخ باربری بین شهری چگونه محاسبه میشود.

نرخ باربری همیشه در حال تغییر است و هیچوقت مبلغ ثابتی ندارد که در ادامه دلایل این تغییرات را توضیح میدهیم.

نحوه محاسبه هزینه باربری بین شهری برای افرادی که قصد حمل بار از شهری به شهر دیگر را دارند بسیار مهم بوده و همواره یکی از سوالاتی که ذهن صاحبین بار را به خود مشغول میکند این است که برای ارسال بار چه مقدار هزینه را باید در نظر داشته باشند.

با توجه به این که باربری بین شهری به صورت تخصصی  و متناسب با نوع بار و وزن بار صورت میگیرد، هزینه های باربری و نرخ کرایه حمل بار نیز به صورت تخصصی محاسبه میشود و برای هر بار متغیر است.
بنابراین برای اینکه با نحوه محاسبه کرایه حمل بار بیشتر آشنا شوید لازم است تا عوامل تاثیر گذار بر نرخ کرایه حمل بار به شهرستان ها را بشناسید.

 

نحوه محاسبه هزینه باربری

هزینه های باربری بین شهری  همانطور که گفتیم متغیر هستند و به عوامل زیادی بستگی دارند اما به صورت کلی دو روش برای محاسبه هزینه باربری وجود دارد:

1- تن بر کیلومتر

2- مذاکره و توافق

 

محاسبه کرایه بر اساس تن بر کیلومتر

اتحادیه باربری تهران مبلغی را به عنوان حداقل نرخ باربری اعلام میکند که کمترین حد قیمت است و سپس طبق توافقی که با راننده میشود و عوامل دیگری هزینه نهایی به شما اعلام میشود.

باربری فدک بار برای جلب رضایت کامل مشتریان و راحتی شما عزیزان قیمت های خود را بر اساس نرخ اتحادیه باربری اعلام میکند، اما این ارزانی به دلیل پایین آمدن کیفیت خدمات نیست و تیم تخصصی و آموزش دیده فدک بار همچنان در تلاش هستند تا روز به روز کیفیت خدمات خود را افزایش دهند.

 

محاسبه کرایه بر اساس توافق با راننده

در بیشتر موارد توافق با راننده تاثیرگذار ترین عامل بر روی هزینه باربری و حتی در بعضی مواقع تنها عامل و مشخص کننده قیمت است.

 


 

علت متغیر بودن کرایه های باربری

یکی از اصلی ترین دلایل متغیر بودن نرخ باربری افزایش نرخ ارز است. ماشین های حمل بار به صورت دوره ای نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات یدکی، روغن، لاستیک و ... دارند که بسیار مهم است و با توجه به تغییرات نرخ ارز هزینه این رسیدگی ها نیز تغییر میکند.

 

عوامل تاثیرگذار بر محاسبه هزینه باربری بین شهری

نوع ماشین

هرنوع باری نیاز به ماشین مناسبی برای جا به جایی دارد تا کمترین آسیب به محموله ها وارد شود و هر ماشین قیمت و هزینه های مختلفی مانند مقدار بنزین، سیستم گرمایشی یا سرمایشی، قیمت قطعات و ... دارد.
نوع ماشین مناسب برای هر باربری توسط کارشناسان حمل و نقل اتوبار فدک مشخص میشود که میتوانید هر ساعتی از شبانه روز با شماره گیری 1770 با مشاوران ما صحبت کنید و با دادن مشخصات کالای خود مشاوره رایگان دریافت کنید یا حتی درخواست بازدید و برآورد قیمت دقیق رایگان داشته باشید.

 

خدمات استفاده شده

فدک بار برای راحتی شما عزیزان خدمات متنوعی مثل صفر تا صد بسته بندی وسایل، مشاوره طراحی دکوراسیون، نصب و راه اندازی لوازم ضروری و ... را ارائه میدهد که در صورت استفاده از این خدمات هزینه بیشتری باید بپردازید.

 

مزد کارگر

مطمئنا فرایند بسته بندی و اسباب کشی و بازکردن جعبه های ساده نیست و اگر تجربه کافی نداشته باشید میتوانید خسارت به بار بیاورید. پس بهتر است از کارگران مخصوص اسباب کشی استفاده کنید که در این زمینه آموزش دیده اند و در کوتاه ترین زمان وسایل شما را آماده جا به جایی میکنند که در این صورت هزینه کارگر نیز محاسبه میشود. 

 

مسافت طی شده

مسافت طی شده نیز یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت باربری است که از نقطه ای که وسایل داخل ماشین چیده میشوند و آماده حرکت میشدو شروع میشود و در مقصد مشخص شده به پایان میرسد.
همچنین عواملی مثل آب و هوای بارانی و برفی که باعث سختی راندن ماشین شود یا سخت بودن یا تنگ بودن مسیر عبور ماشین میتواند مبلغ باربری را افزایش دهد.

 

بیمه باربری بین شهری

بیمه باربری بر اساس ارزش بار شما محاسبه میشود، در نتیجه هرچه ارزش بار شما بیشتر باشد هزینه بیمه آن نیز بیشتر است و اگر در طول باربری خسارتی به بار شما وارد شود شرکت بیمه هزینه آن را به صورت کامل به شما میپردازد.

اتوبار فدک بار با معتبر ترین شرکت های بیمه همکاری دارد و به صورت کاملا رایگان تمامی بارهای شما را بیمه کامل میکند و نیاز نیست هیچ گونه هزینه ای بابت بیمه بپردازید.

 

نحوه استعلام نرخ باربری بین شهری

اگر میخواهید از هزینه های باربری وسایل خود آگاه شوید با مشاوران فدک بار تماس بگیرید تا با توجه به مقصد، نوع و حجم بار و خدمات مورد نیاز شما هزینه تقریبی باربری را به شما اعلام کنند.

همچنین بازرسان فدک بار به صورت کاملا رایگان از وسایل شما بازدید میکنند و هزینه دقیق آن را اعلام میکنند.

فدک بار برعکس بیشتر اتوبارها که در پایان کار هزینه متفاوتی به شما اعلام میکنند، با محاسبه دقیق هزینه ها، هزینه ای ثابت به شما اعلام میکنند که تا پایان کار تغییری در آن ایجاد نمیشود و برنامه ریزی های شما را به هم نمیریزد.

توجه داشته باشید که به دلیل عواملی که گفته شد هزینه های باربری میتواند متغیر باشد و هزینه اعلام شده فقط تا 24 ساعت اعتبار دارد پس بهتر است همان روز باربری درخواست اعلام هزینه بکنید.

 

نحوه محاسبه کمیسیون باربری بین شهری

کمیسون باربری مبلغی است که هر باربری بابت حمل بار دریافت میکند و بین 8 تا 10 درصد است.

برای مثال اگر هزینه باربری شما 1 میلون تومان باشد، 10 درصد یعنی 100 هزاتومن آن را خود شرکت باربری به عنوان حق کمیسیون برداشت میکند.

 

استعلام قیمت باربری بین شهری

اگر تنها با مشاوره تلفنی قصد استعلام نرخ باربری را دارید دقت داشته باشید که تا جای امکان جزئیات وسایل و شرایط خود را برای کارشناسان فدک بار بازگو کنید.

برای مثال اگر کوچه مقصد یا مبدا برای عبور ماشین های سنگین کوچک است یا تعداد طبقات زیادی برای جا به جایی وسایل باید طی شود و ... زیرا تمامی این موارد در هزینه باربری شما تاثیرگذار هستند و اطلاع ندادن درباره این موارد باعث میشود تا هزینه اعلام شده دچار تغییر شود.

 

فرمول محاسبه هزینه اسباب کشی

هزینه اسباب کشی کرایه ماشین + ( تعداد کارگر × دستمزد کارگر ) + دستمزد راننده + تعداد وسایل سنگین × ( تعداد طبقات مبدا + تعداد طبقات مقصد ) × هزینه حمل وسایل سنگین
خدماتی مانند بسته بندی و چیدمان وسایل نیز درصورت استفاده محاسبه میشود.

 

محاسبه آنلاین هزینه باربری بین شهری

شرکت فدک بار برای راحتی بیشتر شما عزیزان تمامی خدمات سفارش، پیگیری بار، زمان تحویل و پرداخت را به صورت آنلاین در اختیارتان قرار میدهد تا به راحتی بر انجام کارها نظارت کنید.
پس همین الان با 1770 تماس بگیرید و با خیال راحت صفر تا صد باربری بین شهری خود را به یک شرکت با بیش از دو دهه تجربه در زمینه باربری بسپارید.

 

ثبت نظر

 

 

 

 

 آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستیم.

اتوبار فدک بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور است که،دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران  می باشد کلیه قیمت حمل اثاثیه منزل، زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.

   

 

1770  

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد