Loading ...
close

مهمترین کارها در بدو ورود به خانه جدید

logo
مهمترین کارها در بدو ورود به خانه جدید

 

مهمترین کارهایی که در بدو ورود به خانه جدید باید انجام دهید

کاملاً طبیعی است که از رفتن به خانه جدیدتان هیجان زده باشید. ولی برای امنیت و آسایش خاطر خودتان هم که شده، این چند موردی که در ادامه آمده را در فهرست کارهای ضروری خود قرار دهید.

 

1- قفل ها را عوض کنید.

شما واقعاً نمی دانید چه کس دیگری کلید خانه تان را دارد، پس قفل ها را عوض کنید. ممکن است صاحب خانه قبلی کلیدی به همسایه، کارگر، آشنایان یا شرکت های خدماتی و نظافتی منزل داده باشد و برای داشتن آرامش ذهنی بهتر است قفل را تعویض کنید. این کاری است که باید به محض ورود به منزل جدید یا قبل از آن انجام دهید.

 

2 کفپوش را دریابید.

اگر به یک خانه نوساز نقل مکان کردید، احتمالاً لازم نیست هیچ کاری بکنید. خوش بحالتان!

ولی اگر به خانه ای رفتید که سابقاً کفپوش داشته و دست بر قضا شما هم از آن کفپوش متنفرید، احتمالاً باید قبل از اینکه اسباب کشی کنید، با آن چالش روبرو شوید. ممکن است فکر کنید کارهای زیادی است که باید انجام شود و وقتی برای این یکی نمی ماند! و باید بعداً به کفپوش رسیدگی شود. ولی عوض کردن فرش یا کفپوش پروژه بزرگی خواهد بود. چراکه بعد از آوردن اسباب خود ناچارید تمام وسایل را از اتاق ها خارج کرده، و بعد از تعویض کفپوش یا پهن کردن فرش دوباره آنها را به داخل اتاق برگردانید. که این خود کار طاقت فرسا و خسته کننده ای خواهد بود. پس خیلی بهتر است یک یا دو روز قبل از جابجایی این کار را انجام داده و هنگام آوردن وسایل روی کفپوش یا فرش را با حصیر، مشما یا زیرانداز بپوشانید تا از کثیف شدن یا آسیب دیدن شان جلوگیری کنید.

 

3- داخل کابینت ها را تمیز کنید.

این کار یکی دیگر از باید هایی است که باید قبل از چیدن ظروف و وسایل حمام انجام دهید، بخصوص اگر خانه خالی مانده باشد. داخل و خارج کابینت ها را حتماً تمیز کنید. ترجیحاً از شوینده های غیر سمی استفاده کرده و اگر لازم بود از روکش چسبدار کابینت بهره ببرید.

و اگر هر گونه رد پایی از هم خانه های ناخواسته کشف کردید، مرحله بعدی را بکار ببرید.

 

4- خانه جدید را حشره زدایی کنید.

 • لای درها را درزگیری کنید.

همانطور که در قفل شده می تواند از ورود افراد مزاحم یا مهمانان سرزده جلوگیری کند، دری که بخوبی درزگیری شده نیزمی تواند مانع ورود حشرات موذی ناخواسته به خانه بشود. برای جلوگیری از خزیدن حشرات و جانوران موذی از زیر در، یک میله محکم یا یک پادری آلومینیومی زیر در نصب کنید.

 • روی پنجره ها توری نصب کنید.

اگر پنجره ها توری ندارند یا توری آنها پاره یا سوراخ شده، در اولین فرصت توری نصب کنید. مزیت توری این است که علاوه بر اینکه جلوی ورود حشرات و جانوران را می گیرد، کمک می کند تا با خیال راحت برای جابجا شدن هوای خانه تا هر زمان که بخواهید پنجره ها را باز بگذارید و از هوای بیرون لذت ببرید.

 • ترک ها و شکاف ها را ترمیم کنید.

خیلی دور از ذهن نیست که حشرات و جانوران موذی بتوانند از میان شکاف ها، ترک ها و سوراخ هایی که دور از چشم صاحب خانه است وارد شوند. بهمین دلیل ترمیم آنها می تواند یکی از بهترین راه ها برای حشره زدایی خانه شما باشد. یک دستورالعمل مفیدی که باید در ذهن داشته باشید این است که: اگر یک مداد در داخل یک شکاف یا ترک جا شود، یک بچه موش نیز می تواند از آنجا بگذرد.

 • در نهایت می توانید با استفاده از اسپری های ضد حشرات و یا سوسک کش های صنعتی که در بازار موجود می باشد، سرتاسر خانه را سم پاشی کرده تا برای همیشه از دست این مهمان های ناخوانده راحت باشید.
 •  

منبع : home.howstuffworks.com

 

 

  با مورچه ها چیکاااااار کنم همه جا هستن 😢😢 یه راهی واسه مورچه ها بگین توروخدا

  پاسخ

  وای منم خونمون پر مورچه بوود...کلافه شدم بخدا ...والا یه سم خریدم چند روز پشت هم زدم خداروشکر فعلا که دیگه نیستن ..یه سم فروشی تو پیچ شمرون هست از اون خریدم

  پاسخ

  وای منم خونمون پر مورچه بوود...کلافه شدم بخدا ...والا یه سم خریدم چند روز پشت هم زدم خداروشکر فعلا که دیگه نیستن ..یه سم فروشی تو پیچ شمرون هست از اون خریدم

  پاسخ
ثبت نظر

 

 

 

 

 آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستیم.

اتوبار فدک بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور است که،دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران  می باشد کلیه قیمت حمل اثاثیه منزل، زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.

   

 

1770  

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد