Loading ...
close

تمیز کردن هود گاز در خانه جدید

logo
تمیز کردن هود گاز در خانه جدید

 

تمیز کردن هود گاز در خانه جدید

 

یکی از جاهایی که در خانه جدید باید به تمیز کردن آن فکر کنید هود گاز است. بخصوص اگر قبل از شما در آن خانه کسانی بودند که از گاز و هود استفاده کرده اند که در این صورت این کار یک باید است!

 

شستن قسمت بیرونی هود

1 تمیز کننده مناسب برای جنس هود خود تهیه کنید. هود گاز ممکن است از مواد مختلفی ساخته شده باشد که شما می بایست با توجه به نوع آن یک تمیز کننده ی مناسب انتخاب کنید.

  • برای هودی از جنس پلاستیک یا وینیلی، از تمیز کننده چند منظوره استفاده کنید.
  • برای هودی از جنس استیل ضد زنگ، با آب صابون دار گرم تمیز کنید.
  • برای هود از جنس برنز، از تمیز  کننده مخصوص برنز بهره ببرید.

 

2 قسمت بیرونی هود را تمیز کنید. براحتی روی آن تمیزکننده اسپری کرده و بگذارید مدتی بماند. سپس آنرا با دستمال تمیز کنید.

3 هود را خشک کنید. آن را با یک دستمال تمیز و خشک یا با دستمال حوله آشپزخانه خشک کنید. تمام آثار مایع تمیزکننده را از روی هود پاک کنید.

 

تمیز کردن قسمت زیر هود

1 اگر لازم است زیر هود را بخار دهید. یک قابلمه را از آب پر کنید و روی شعله روشن گاز بگذارید تا جوش بیاید. در قابلمه را نگذارید و برای 30 دقیقه یا بیشتر بگذارید بجوشد تا از طریق بخار آب جرم ها و کثیفی ها از هود جدا شود.

2 با استفاده از اسپری تمیز کننده داخل آنرا تمیز کنید. دریچه زیر هود را باز کنید و داخل آنرا نیز تمیز کنید.

3 دوباره آنرا با حوله یا دستمال مرطوب بکشید تا هرگونه ماده شیمیایی باقی مانده روی آن پاک شود و سپس با دستمال خشک و تمیز رطوبت آنرا بگیرید.

 

تمیز کردن فیلتر هود

1 فیلتر را در بیاورید. فیلتر ها می توانند به طرق مختلف نصب شده باشند. آنرا از جایش در بیاورید.

2 فیلتر های ذغالی، ابری یا پارچه ای را تعویض کنید. اگر هود شما دارای یکی ازین فیلتر ها است، نیازی نیست که آنرا تمیز کنید. فقط کافیست یک فیلتر جدید خریده و آنرا بجای قبلی نصب کنید.

3 فیلترهای فلزی را درون ترکیب آب و تمیزکننده بگذارید. سینک خود را با آب داغ پر کرده و به آن مایع ظرفشویی یا تمیزکننده اضافه کنید تا چربی های آن از بین برود. بگذارید بین 10 دقیقه تا نیم ساعت داخل آب بماند. سپس از آب خارج کرده با یک فرچه کوچک آنرا تمیز کنید و آب بگیرید. سپس فیلتر را روی یک حوله تمیز گذاشته تا در هوای اتاق خشک شود. حالا می توانید دوباره آنرا سرجایش نصب کنید.

 

 

منبع : www.wikihow.com

 

 

 

    قیمت

    پاسخ
ثبت نظر

 

 

 

 

 آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستیم.

اتوبار فدک بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور است که،دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران  می باشد کلیه قیمت حمل اثاثیه منزل، زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.

   

 

1770  

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد