Loading ...
close

انتخاب پرده مناسب برای خانه جدید

logo
انتخاب پرده مناسب برای خانه جدید

 

انتخاب پرده مناسب برای خانه جدید

پرده ها حتی اگر یکی از اجزاء ضروری یک اتاق باشند، با اینحال باز هم به عنوان یک عنصر اصلی در تزئین خانه به حساب می آیند. انتخاب پرده مناسب برای اتاق ها می تواند کمک کند تا تزئینات و چیدمان دیگر منسجم بنظر رسیده و اتاق بزرگتر جلوه کند و در نهایت شما را به هدف دلخواهتان برساند. با انتخاب پرده هایی با پارچه، اندازه و رنگ مناسب می توانید حس عالی و بی نظیری به خانه جدید خود بدهید.

  • انتخاب پارچه ای مناسب برای پرده

پرده علاوه بر ظاهر زیبایی که به خانه شما میدهد، هدف کاربردی نیز دارد. شما باید پارچه پرده خود را بر اساس استفاده ای که که از آن اتاق دارید، انتخاب کنید. اگر می خواهید اتاق را برای خواب و استراحت تان تاریک و بدون نور کنید، باید نیاز به پارچه ای ضخیم تر و میله ای خواهید داشت که تمام پنجره را بپوشاند. همینطور در اتاق هایی که شخصی تر بوده مانند اتاق خواب، می توانید از پارچه های وزین تر مانند مخمل، پرده های ملیله دوزی شده و پرده های کتانی استفاده کنید. برای اتاق هایی که شاید مایل باشید بیشتر از نور طبیعی لذت ببرید، مانند اتاق نشیمن و آشپزخانه ترجیحاً پارچه هایی سبک تر مانند ساتن، چیت گلدار و پارچه های پنبه ای و نخی بکار ببرید.

هنگام انتخاب پارچه ی متناسب با پرده باید به خاطر داشته باشید که مقدار نوری که یک اتاق دارد، تآثیر مستقیمی بر بزرگتر جلوه کردن آن می گذارد.

 

  • انتخاب پرده ای با اندازه مناسب

پرده ها در دکوراسیون اتاق یک عنصر بصری بسیار مهمی هستند و اندازه آنها تآثیر بصری عمده ای بر بزرگتر جلوه کردن آن اتاق می گذارد. نیازی نیست که میله پرده را دقیقاً بالای پنجره گذاشته و حاشیه انتهایی پرده دقیقاً موازی با لبه پنجره باشد. هرچه پرده را نزدیکتر به سقف بیاویزید، اتاق بلندتر و جادارتر بنظر می رسد.

پرده تمام قد به اتاق هایی که سقف بلندی دارند ظاهر فوق العاده ای می دهند. ولی سقف کوتاه نیاز به پرده های سنتی تر داشته تا بتواند آن حس گرما و راحتی را القا کند. اگر می خواهید یک اتاق کوچک را با استفاده از اندازه پرده بزرگتر جلوه دهید، از تماس حاشیه پرده با زمین جلوگیری  کنید. بخصوص اگر از پارچه ضخیم استفاده کرده اید، چون این موضوع باعث می شود اتاق شلوغ و درهم ریخته به نظر بیاید.
 

  • انتخاب رنگ مناسب برای پرده

هنگام انتخاب رنگ مناسب پرده ها، اول تصمیم بگیرید که آیا می خواهید پرده ها با رنگ زمینه ادغام شود یا از آن مجزا باشد. سپس به پالت رنگ موجود نگاه کرده و ببینید کدام رنگ آن پالت شما را به ظاهر مطلوب می رساند. برای مثال اگر رنگ دیوارها روشن است، پرده بی رنگ بویژه پرده های کتانی سفید، ظاهر زیبایی به فضا می دهد. هنگام انتخاب رنگ پرده به خاطر داشته باشید که نور خورشید ممکن است رنگ پرده را از بین ببرد. طرح های برجسته روی پرده و رنگ های روشن سریع تر از سایرین رنگشان را از دست می دهند.

 

منبع:  www.newhomesource.com

 

ثبت نظر

 

 

 

 

 آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستیم.

اتوبار فدک بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور است که،دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران  می باشد کلیه قیمت حمل اثاثیه منزل، زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.

   

 

1770  

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد