Loading ...
close

تمیز کردن گیاهان آپارتمانی درخانه جدید

logo
تمیز کردن گیاهان آپارتمانی درخانه جدید

 

تمیز کردن گیاهان آپارتمانی بعد از ورود به خانه جدید

گیاهان آپارتمانی علاوه بر نور خوشید و آب به مراقبت های دیگری هم نیاز دارند. یکی از این مراقبت ها تمیز کردن مداوم آنهاست. هنگام جابجایی و ورود به خانه جدید اگر لکه های چربی و ذرات غباری در اثر اسباب کشی روی گیاهان می نشینند، روی برگ ها بمانند، نمی توانند نور خورشید را بخوبی جذب کنند و در نتیجه مورد آفت حشرات و بیماری قرار می گیرند. تمیز کردن گیاهان آپارتمانی آنها شاداب و سالم نگه می دارد.

بعد از اسباب کشی و ورود به خانه جدید این 6 کار را برای تمیز کردن گیاهان تان انجام دهید.

1.گیاهان آپارتمانی تان را با آب ولرم بشوئید. آب سرد به ریشه شوک وارد کرده و روی برگ ها لکه باقی می گذارد. گیاهان کوچک را در سینک و بزرگ تر ها را در حمام بشوئید. قبل از اینکه آنها دوباره زیر نور خورشید قرار دهید بگذارید کاملاً خشک شوند.

2. گیاهان بزرگی که قادر به جابجا کردن آنها نیستید را با پارچه مرطوب تمیز کنید. هر برگ را در یک دست نگه داشته و با دست دیگر آن را تمیز کنید.

3. هنگام تمیز کردن گیاهان کوچک، سینک را با آب ولرم پر کنید. با دستتان جلوی خاک را گرفته و گلدان را وارونه کنید و برگ ها را در آب به آرامی تمیز کنید.

4. گرد و غبار از روی گیاهان کرک دار خیلی سخت پاک می شوند. برای این کار یک قلم موی نقاشی برداشته و از انتها تا ابتدای برگ را بخوبی پاک کنید.

5. برای کاکتوس ها اصلاً آب استفاده نکنید. آنها را نیز مانند گیاهان کرک دار با قلم مو تمیزکنید.

6.  نهایتاً همه گیاهان را بیارایید. شکوفه های پژمرده را برداشته و گل ها و برگ هایی که روی سطح خاک افتاده را دور بیاندازید تا کپک نزنند.

منبع : www.organicauthority.com

 

نظرات