Loading ...
close

۷ وسیله ای که روزانه باید آنها را تمیز کرد

logo
۷ وسیله ای که روزانه باید آنها را تمیز کرد

 


۷ وسیله ای که روزانه باید آنها را تمیز کرد

 

در همه خانه ها وسایلی هستند که نیاز به تمیز کردن روزانه دارند؛ وسایلی که برخی از آنها شاید در ظاهر هم خیلی کثیف به‌نظر نرسند ولی نیاز به تمیز کردن روزانه دارند تا تبدیل به کپسول میکروب! نشوند. آن وسایل عبارتند از :


1. حوله یا دستمال آشپزخانه
همه آشپزخانه ها  دارای یک یا چند دستمال یا حوله هایی هستند که بقولی دم دستی هستند و مرتب از آنها استفاده می شود. این حوله یا دستمال ها شاید به ظاهر تمیز بیایند ولی طبق تحقیقی که در USDA به این نتیجه رسیده اند که حوله کثیف ترین وسیله در آشپزخانه است. این موضوع در مورد حوله های حمام و سرویس بهداشتی نیز صادق است. بخصوص اگر خانواده ای پر جمعیت دارید و زیاد از حوله ها استفاده می شود باید روزانه یا لااقل چند روز یکبار آنها را عوض کرده و بشوئید.


2. کانتر آشپزخانه
کانتر آشپزخانه معمولاً برای انجام کارهای زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. کارهای مانند خورد کردن پیاز، پاک کردن و خرد کردن سبزی، حل جدول، باز کردن خریدها و خیلی موارد دیگر. بیشتر ما عادت داریم کیف، موبایل، کلید ها، نامه ها و این قبیل وسایل را روی کانتر بگذاریم. همین مثال ها نشان دهنده این است که کانتر آشپزخانه بسیار می تواند آلوده باشد. این قسمت هم باید روزانه تمیز شود.


3. دیوار‌های حمام
حتماً بارها شده که نگاهی به دیوار حمام کرده باشید با یه دنیا لکه مواجه شده باشید. اگر آنها را تمیز نکنید آن لکه ها کهنه شده و دیگر بسختی می توانید آنها را تمیز کنید. ولی اگر بعد از هر بار استحمام دیوارهای حمام را با یک دستمال خشک کنید، هیچوقت نیاز به تمیز کردن آنها نخواهید داشت.


4. سینک‌های دست‌شویی و ظرف‌شویی
این باور که سینک ظرف شویی و روشویی بخاطر تماس همیشگی با آب تمیز هستند باور نادرستی است.در سینک ها بخاطر رطوبت بیش از حد محیط معمولاً باکتری های زیادی تجمع می کنند و باید هر روز تمیز شوند. یک راه هم این است که سوراخ سینک را ببندید و آنرا با آب گرم پر کرده و کمی مایع سفید کننده داخل آن بریزید. 10 دقیقه که گذشت دریچه را بردارید تا آب خارج شود و نهایتاً بگذارید سینک در معرض هوا خشک شود.


5. ظرف‌های کثیف
بعد از هر وعده غذایی ظرف ها را بشویید و نگذارید ظرفی برای فردا بماند. اگر ظرف های کثیف داخل سینک بماند باعث می شود حشرات مختلف جذب موادی که روی بشقاب ها باقی مانده بشوند. پس بهتر است این کار را هم در لیست امور روزانه خود قرار دهید.


6. قهوه‌ساز
قهوه این روزها به نوشیدنی مورد علاقه خیلی ها تبدیل شده و دستگاه های قهوه ساز طرفداران بسیاری پیدا کرده است. ولی خوب است بدانید قهوه ساز یکی از بهترین جاها برای جمع شدم باکتری و آلودگی است. بهتر است بعد از هر بار مصرف و یا لااقل هر شب قسمت هایی که از دستگاه جدا می شوند را با آب گرم و مایع ظرفشویی بشوئید.


7. سطوحی مثل کف آشپزخانه
کف آشپزخانه و بخصوص ناحیه جلوی گاز جایی است که بیشترین میزان کثیفی و آلودگی را بخ خود اختصاص می دهد. سعی کنید بعد از هر بار پخت و پز و آشپزی کف آشپزخانه و بویژه جلو گاز را با تی یا دستمال تمیز کنید.

 

 

ثبت نظر

 

 

 

 

 آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستیم.

اتوبار فدک بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور است که،دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران  می باشد کلیه قیمت حمل اثاثیه منزل، زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.

   

 

1770  

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد