Loading ...
close

شرایط استرس زا در اسباب کشی

logo
شرایط استرس زا در اسباب کشی

 


چگونه با شرایط استرس زا در اسباب کشی و جابجایی کنار بیاییم


هنگامیکه در اسباب کشی، در کارتان یا حتی در زندگی شخصی با شرایط استرس زا روبرو می شوید، کاملاً طبیعی است که نگران شده، بترسید و استرس بگیرید. استرس تا حدی برای انسان خوب است، ولی استرس بیش از حد می تواند مانع از آن شود که شما درست فکر کنید و کارایی تان را کم می کند.
از این رو ما چند ایده و نکته را برای شما آماده کردیم تا در مواجه با شرایط استرس زا بخصوص هنگام اسباب کشی به کمک شما خواهد آمد.


کاملاً آماده و مجهز باشید. در شرایط استرس زا مثل جابجایی منزل یا محل کار خوب است که برای اتفاقات غیر منتظره برنامه ریزی کنید. برای مثال اگر طی روند اسباب کشی مشکلی از لحاظ باربری، بسته بندی یا نبودن کمک پیش آمد، بهتر است از پیش آماده باشید تا در مواجه با آن بتوانید روی خود کنترل داشته باشید.


به خودتان برسید. اگر شما در شرایط روحی و فیزیک خوبی قرار داشته باشید، قدرت و توانایی بیشتری برای کنترل کردن شرایط استرس زا خواهید داشت. پس بسیار مهم است که از سلامت جسمی و روحی خودتان مراقبت کنید و نگذارید مسائل کوچک ذهن و روانتان را بهم بریزد.


خودتان را آرام کنید. وقتی یک خبر یا اتفاق استرس زا برای شما پیش می آید، براحتی می تواند شما را عصبانی کرده و استرس به شما وارد آید. نفس های عمیق بکشید و سعی کنید بدنبال حل موضوع بگردید و به این فکر کنید چطور می توانید بر آن شرایط غلبه کنید.  


موضوع استرس زا را تحت پوشش قرار دهید. شاید وقتی شما با شرایط استرس زا روبرو می شوید زمان زیادی برای کنار آمدن با آن نداشته باشید. و از آنجایی که عصبانی و مضطرب هستید نمی توانید اطلاعات را کنار هم بگذارید و درست فکر کنید. ولی کنترل خود را بدست بگیرید و تا می توانید جزئیات مربوط به آن شرایط را مد نظر بگیرید تا بتوانید یک راهکار مناسب پیدا کنید.


به دانش و تجربه  خود و دیگران اعتماد کنید. وقتی با شرایط استرس زا رو برو می شوید، چه هنگام اسباب کشی باشد و چه در هر شرایط دیگری بهتر است بجای عصبانیت از دانش و تجربه خود و یا دیگران بهره ببرید. اغلب در این شرایط وقتی اعتماد داشته باشید شرایط برای تان بسیار راحت تر پیش می رود.


از قبل برنامه ریزی کنید. شاید برایتان راحت باشد که یک راست سر اصل مطلب بروید و انجام کاری را شروع کنید ولی برای اینکه بدانید چه چیزی نیاز دارید، برنامه ریزی قبل از انجام کار خیلی حیاتی است.


قاطع باشید. انسان ها وقتی در شرایط استرس زا قرار می گیرند اغلب نمی توانند قاطعانه رفتار کنند و این عدم قطعیت هیچ کمکی به آنها نمی کند. از این جهت بسیار مهم است که در مواجه با شرایط دشوار و استرس زا قاطعانه رفتار کنید و با تآمل تصمیم بگیرید.


بنویسید. برای اینکه از استرس دوری کنید، سعی کنید برنامه هایتان را یادداشت کرده و تا می توانید آنها را با جزئیات بنویسید. اینکار کمک می کند هر موقعیتی که در آن هستید را به راحتی مدیریت کنید.


کمک بخواهید. اگر اتفاقی افتاد که باعث استرس و نگرانی شما شد، از اهل فن کمک بخواهید. از درخواست کمک از متخصصان و مشاوران در زمینه مورد نظر خود ابا نداشته باشید. چه بسا با کمک دیگران بتوانید بدون کمترین نگرانی آن موضوع را پشت سر گذاشته و همه چیز را سر و سامان بدهید.
ما در اتوبار فدک بار امیدواریم بتوانیم با ارائه این نکات توانسته باشیم کمکی در جهت رفع استرس و نگرانی های شما که ناشی از تغییر و جابجایی است، رسانده باشیم. البته باید بگوییم این نکات فقط در مورد جابجایی و اسباب کشی صدق نمی کند، بلکه می توانید از این راهکارها در تمام موقعیت ها و مراحل زندگی تان استفاده کنید.

 

 

ثبت نظر

 

 

 

 

 آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستیم.

اتوبار فدک بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور است که،دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران  می باشد کلیه قیمت حمل اثاثیه منزل، زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.

   

 

1770  

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد