Loading ...
close

خنک کردن خانه با 11 ترفند

logo
خنک کردن خانه با 11 ترفند

 

 

خنک کردن خانه و ترفندهای آن

 

ترفند برای خنک کردن خانه : با این هوای گرم که تمام شدنی هم نیست، خوب است تمام آنچه که برای خنک کردن خانه و محیط کارتان لازم است را بدانید.

خنک سازی شبانه
 

اگر شما در تخت خوابتان از شدت گرما از این پهلو به آن پهلو شده و می غلتید و نمی توانید بخوابید، این ترفند را بکار ببرید: ملحفه و روبالشتی ها را داخل یک کیسه پلاستیکی گذاشته و در فریزر قرار دهید. شب هنگام که خواستید بخوابید آنها را خارج کرده و استفاده کنید و به گرما یک سور بزنید!


دستگاه خنک کننده خانگی


احتمالاً شما هم شنیده اید که برای خنک تر شدن هوا جلوی پنکه یک کاسه پر از یخ بگذارید. خوب حالا بجای کاسه یخ از بطری آب استفاده کنید. 3 عدد بطری شیشه ای را با آب پر کنید و بگذارید یخ بزنند. (مواظب باشید که بر اثر انبساط آب شیشه ها نشکنند). بعد آنها را داخل یک کاسه بزرگ گذاشته و جلوی پنکه قرار دهید. پنکه را طوری قرار دهید که با به کاسه بخورد.


استفاده خلاقانه از یخچال


لوسیون ها، نرم کننده ها و مرطوب کننده ها را داخل یخچال نگهدارید تا وقتی از آنها استفاده می کنید پوست تان را خنک کند.

 

استفاده از پنکه سقفی
 

پنکه سقفی جریان هوا را در سراسر اتاق به گردش در می آورد.


بیرون نگهداشتن گرما


وقتی بیرون از خانه گرمای خوا به اوج خود می رسد، بهترین کار این است که درها و پنجره ها را بسته تا گرما به داخل نیاید. قبل از شروع فصل گرما اطراف درها و پنجره ها را درز گیری کنید تا هرگونه راه ورود گرما را به داخل خانه ببندید.


از برق کشیدن
 

تا آنجا که می توانید همه دستگاه های برقی خود را که استفاده نمی کنید از برق بکشید. حتی اگر آنها روشن نباشند، بازهم ممکن است از برق استفاده کرده و تولید گرما کند.


پرده درمانی!


در روزهای تابستانی کرکره و پرده پنجره ها را بکشید. بویژه پنجره هایی که نور آفتاب مستقیم از آنها عبور می کند. تحقیقات نشان می دهد پرده هایی در رنگ هایی که نه خیلی تیره هستند و نه خیلی روشن به همراه یک زیر پرده ای روشن می تواند گرما را 33 درصد کاهش دهد. یک نکته مهم دیگر اینکه پرده ها را تا حد ممکن نزدیک به پنجره نصب کنید.


برگرداندن گرما به خارج


گذاشتن مقوایی که با فویل آلومینیوم پوشیده شده، مابین پنجره و پرده گرما را به خارج از محیط بر می گرداند.


نصب سایه بان


سایه بان می تواند گرمای حاصل از نور خورشید را که وارد خانه شما می شود، کاهش دهد. استفاده از سایه بان برای پنجره های جنوبی 65 درصد و برای پنجره های غربی 77 درصد از گرما را کاهش می دهد.


بهترین استفاده از سیستم تهویه هوا


اگر شما جزو آن دسته از اشخاص خوش شانس هستید که سیستم تهویه هوای مرکزی دارید، وقتی در خانه هستید و می خواهید خنک بمانید دستگاه را روی 78 درجه تنظیم کنید. هیچوقت دمای آنرا از حالت معمولی خنک تر نکنید. چون اینکار باعث نمی شود خانه سریع تر خنک شود و نتیجه اش سرد شدن بیش از اندازه خانه و طبیعتاً بالا رفتن هزینه برق می شود.


سرویس کولر


برای اینکه کولر شما بهتر هوا را خنک کند بهتر است پوشال های آن هر 1 الی 2 ماه یکبار عوض شود. این کار ممکن است به نظر اقتصادی نباشد ولی برای مبارزه با گرمای طاقت فرسای این روزها هزینه دارد! پوشال های تمیز می تواند 5 الی 15 درصد هوا را خنک تر کند.

 

منبع : www.bostonglobe.com

 

ثبت نظر

 

 

 

 

 آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستیم.

اتوبار فدک بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور است که،دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران  می باشد کلیه قیمت حمل اثاثیه منزل، زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.

   

 

1770  

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد