Loading ...
close

تمیز کردن ماشین لباسشویی با سرکه

logo
تمیز کردن ماشین لباسشویی با سرکه

 

 

تمیز کردن ماشین لباسشویی با سرکه در اسباب کشی منزل
 

ماشین لباسشویی جزو لوازم برقی اصلی خانه به حساب می آید و این روزها خانه ای نیست که در آن یک ماشین لباسشویی نباشد. تمیز کردن ماشین لباسشویی مانند تمیز کردن اتو و از بین بردن بوی بد یخچال، یکی از کارهای مهمی است که هنگام اسباب کشی منزل باید به آن توجه داشته باشید. در حقیقت تمیز بودن ماشین لباسشویی مساوی است با تمیز بودن لباس‌های شما. پس بهتر است هنگام اسباب کشی منزل قبل از ورود به خانه جدید حتماً آنرا تمیز کنید. احتمالاً تمیز کردن ماشین لباسشویی آخرین کاریست که دلتان می خواهد در خانه جدید و پس از خستگی ناشی از اسباب کشی انجام دهید.
روش های خانگی برای تمیز کردن ماشین لباسشویی به صرفه تر و مطمئن تر از محصولات شیمیایی موجود در بازار است. در ادامه روش خانگی را برای شما می گوئیم که در آن هیچ ماده شیمیایی استفاده نشده و مواد مورد نیاز آن تماماً در خانه شما پیدا می شود.


وسایل و مواد مورد نیاز


سرکه : 2 پیمانه
جوش شیرین: ¼ پیمانه
آب: ¼ پیمانه
اسفنج یا ابر: 1 عدد


روش کار تمیز کردن ماشین لباسشویی با سرکه


۱. جوش شیرین و آب را در یک ظرف کوچک باهم مخلوط کنید. این ترکیب نقش مایع یا پودر شوینده را بازی خواهد کرد، اما فعلا آن را کنار بگذارید. حالا سرکه را پیمانه کنید و کنار بگذارید.


۲. ترکیب جوش شیرین و آب را داخل مخزنی بریزید که مواد شوینده‌ی ماشین لباسشویی را درون آن می‌ریزید. حالا سرکه را از در اصلی ماشین یعنی همان دری که لباس‌ها را درون ماشین می‌ریزید، داخل فضای اصلی ماشین لباسشویی بریزید. ماشین لباسشویی را در حالت شست‌وشویی نرمال با آب گرم قرار دهید و بعد از بستن در ماشین لباسشویی دکمه‌ی شروع شست‌وشو را بزنید. اجازه بدهید ماشین لباسشویی کار کند. سرکه و جوش شیرین به‌طور طبیعی رسوبات معدنی را که در ماشین لباسشویی جمع شده‌اند، از بین برده و در خود حل می‌کنند و هر نوع قارچ و کپکی را از بین می‌برند. به این ترتیب ماشین لباسشویی شما دوباره تمیز می‌شود و نفس تازه‌ای خواهد کشید.


۳. بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی، اسفنج یا ابر پاک کننده‌ای را که آماده کرده‌اید، بردارید، در ماشین لباسشویی را باز کنید و کپک‌ها یا رسوبات سمجی را که ممکن است به دورتادور و کناره‌های درب ماشین لباسشویی چسبیده باشند، تمیز کنید و سپس با آب بشویید.


۴. بعد از انجام این مراحل ماشین لباسشویی شما کاملا تمیز و دوباره آماده‌ی شستن لباس‌هاست. یادتان باشد اگر مدت هاست ماشین لباسشویی خود را تمیز نکرده اید ، حتما قبل از ورود به خانه جدید آن را تمیز کنید تا وقتی لباس می‌شویید از بوی خوش لباس‌هایتان لذت ببرید و ماشین لباسشویی‌تان دوباره در بهترین وضعیت و با بالاترین کارآیی ممکن قرار بگیرد.
یک نکته مهم : بعد از هر بار اتمام شست‌وشوی لباس‌ها، درِ ماشین لباسشویی را باز بگذارید؛ حتما چند دقیقه‌وقت صرف کنید و ماشین لباسشویی‌تان را تمیز و خشک کنید.

 

 بهترین اتوبار و باربری در تهران 

اتوبار شمال تهران   ,   اتوبار غرب تهران   ,  اتوبار شرق تهران  

 

 

 

 

ثبت نظر

 

 

 

 

 آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستیم.

اتوبار فدک بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور است که،دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران  می باشد کلیه قیمت حمل اثاثیه منزل، زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.

   

 

1770  

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد