Loading ...
close

تمیز کردن وسایل برقی آشپزخانه

logo
تمیز کردن وسایل برقی آشپزخانه

 نکاتی  برای تمیز کردن  وسایل برقی آشپزخانه :

این ترفندهای آسان در کمترین زمان وسایل آشپزخانه شما را برق می اندازند.


مایکروفر :  کثیفی ها را بخار کنید
برای آلودگی های کبره بسته داخل مایکروفر، بی جهت مایع تمیز کننده تان را هدر ندهید. کافی است بگذارید بخار آب آنها را بزداید. یک لیمو را از وسط نصف کنید و آب آنرا گرفته و داخل کاسه مخصوص مایکروفر بگذارید. پوست لیموهای فشرده شده را نیز اخل کاسه بگذارید. ½ فنجان آب بریزید و برای 3 دقیقه در بالاترین درجه تنظیم کرده و دستگاه را روشن کنید. سپس بدون اینکه در آنرا باز کنید بگذارید 5 دقیقه همانجا بماند. بخار آب همراه با لیمو مواد غذایی باقیمانده در دستگاه را در خود حل می کند و می توانید با یک دستمال آنها را تمیز کنید.


مخلوط کن: بگذارید مخلوط کن خودش را تمیز کند
از اینکه هر سانت از ظرف مخلوط کن را بشوئید متنفرید؟ پس بگذارید مخلوط کن شما این کار را بکند. بلافاصله بعد از اینکه کارتان با مخلوط کن تمام شد، پارچ آن را با آب داغ پر کرده، چند قطره مایع ظرفشویی در آن بریزید و بعد آنرا روشن کنید تا کار کند. سپس پارچ را با آب بشوئید. به همین سادگی!  فقط فراموش نکنید که گاهی اوقات اجزاء مخلوط کن را از هم جدا کرده و با مایع ظرفشویی و اسفنج آنرا خوب تمیز کنید.


قهوه ساز: با سرکه آن را تمیز کنید
مخزن دستگاه قهوه ساز جزو آلوده ترین وسایلی است که در آشپزخانه وجود دارد و میکروب های آن حتی از دستگیره در حمام نیز بیشتر است. برای اینکه دستگاه تان همیشه تمیز بماند، بعد از هر بار استفاده قسمت های جداشدنی آن را بشوئید. بیشتر اجزاء قهوه ساز قابل شستشو در ماشین ظرفشویی است. ولی حدوداً هر یکماه یکبار اطراف دستگاه را تمیز کرده و داخل مخزن آن به نسبت های برابر آب و سرکه ریخته و دستگاه را روشن کنید. سپس بگذارید نیم ساعت در همان وضعیت بماند و در نهایت با آب بشوئید.

 

آرام پز: با جوش شیرین آنرا اساسی تمیز کنید
پچتن غذا با آرام پز بسیار آسان است ولی تمیز کردنش چطور؟ خیلی سخت نیست. وقتی کثیفی دستگاه شما به حدی رسید که دیگر نمی توانید آنرا بخوبی تمیز کنید، وقت آن رسیده که اساسی تمیز شود. ¼ فنجان جوش شیرین و مایع ظرفشویی به اندازه یک سرنگ را داخل آرام پز ریخته و آنرا با آب پر کنید. درب آنرا گذاشته و برای 2 الی 4 ساعت دستگاه را روی حرارت بالا بگذارید و روشن کنید.
همزن پایه دار: از یک پارچه نمدار استفاده کنید, برای اینکه آشغال ها راحت تر جدا شوند، یک پارچه نمدار را روی قسمتی که کثیف است بگذارید. بعد از چند دقیقه مواد خشک شده و چسبیده براحتی جدا می شوند. برای شستن سر همزن، آنرا در آب قرار دهید و بعد با اسکاچ یا فرچه آنرا تمیز کنید.


تستر: سینی کشویی مخصوص خرده نان را هدف گیری کنید
فراموش نکنید سینی کشویی مخصوص خرده نان را تمیز کنید. آنرا بیرون کشیده و خرده نان ها را دور بریزید. و یا اگرسینی جدا نمی شود،  کل دستگاه را سروته کنید تا خرده نان ها خارج شوند. قبل از اینکه سینی را سر جایش بگذارید آنرا خوب بسوئید و خشک کنید. برای قسمت هایی از تستر که نمی توانید با آب بشوئید، آنرا با برس شیرینی پزی تمیز کنید. در نهایت با دستمالی که به کمی سرکه آغشته است بدنه دستگاه را تمیز کنید.


سر شعله های گاز: برای اجاق های برقی و گازی راهکارهای متفاوت را امتحان کنید

برای تمیز کردن سر شعله های گاز، آنها را به همراه پایه جدا کرده و آنرا داخل ظرفی پر از آب داغ گذاشته و داخل آن مایع ظرفشوئی بیزید. آنها را خوب تمیز کنید و همه جای آنها را با اسکاچ بکشید. سر شعله های اجاق های برقی را هرگز نباید داخل آب گذاشت. جوش شیرین و کمی آب را با هم مخلوط کرده تا بصورت خمیر درآید و بعد با آن کثیفی ها را پاک کنید.


منبع : www.rd.com

 

ثبت نظر

 

 

 

 

 آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستیم.

اتوبار فدک بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور است که،دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران  می باشد کلیه قیمت حمل اثاثیه منزل، زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.

   

 

1770  

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد