Loading ...
close

بسته بندی لباس برای اسباب کشی

logo
بسته بندی لباس برای اسباب کشی

 


بسته بندی لباس برای اسباب کشی
 

اسباب کشی برای خانه جدید می تواند هیجان انگیز و در عین حال استری زا باشد. با اینکه یک تغییر و تحول بزرگ می تواند باشد ولی با انجام کارهای زیاد و بسته بندی های وقت گیر همراه است. بسته بندی لباس ها ممکن است آسان بنظر برسد ولی برای جمع کردن آنها کارهایی است که باید انجام شود. لیستی از کارهایی که باید برای بسته بندی لباس ها انجام دهید را در ادامه بخوانید.


قسمت اول
آماده شدن برای بسته بندی لباس ها


1/ لباس هایتان را دسته بندی و مرتب کنید. بعد از گذشت مدت های مدید ممکن است بدون اینکه متوجه شوید، ممکن است لباس هایتان بشدت درهم و برهم و نامرتب شود. اولین قدم این است که تمام لباس هایتان را از کمد، دراور، کشوها، زیر تخت و باکس ها در بیاورید و وسط اتاق یا روی تخت بریزید! آنها را بر اساس رنگ، اندازه، جنس یا مدل هایشان دسته بندی کنید.

2/ از شر لباس های غیر ضروری که از آنها استفاده نمی کنید، راحت شوید! اسباب کشی بهترین زمان برای دور ریختن هرآنچه که خیلی وقت است که استفاده نکرده اید می باشد. لباس ها را با دقت بررسی کنید تا ببینید اثری از بید، ساس، کپک، سفیدک و یا هر چیز غیر طبیعی دیگری وجود دارد یا نه. آنها بو کنید ببینید بوی کپک یا نا می دهند. اگر مواردی ازین دست پیدا کردید، آنها را دور بیاندازید.
·    لباس هایی را که سالم و هنوز قابل استفاده هستند را به خیریه بدهید.


3/ لباس هایی را که ممکن است طی اسباب کشی لازم داشته باشید را کنار بگذارید. احتمالاً بعد از اسباب کشی لباس های بسته بندی شده را بسرعت باز نخواهید کرد. پس آنچه را که لازم دارید داخل یک ساک کوچک گذاشته و دم دست قرار دهید. داخل این ساک می توانید علاوه بر لباس های واجبی که مورد نیازتان است، مسواک ها، دئودورانت یا اسپری مو یتان را نیز بگذارید.

4/ از لباس های کهنه برای بسته بندی وسایل شکستنی استفاده کنید. هنگام اسباب کشی علاوه بر لباس ها و وسایل دیگر، نیاز به بسته بندی کردن لیوان ها، بشقاب ها و بلوریجات دیگر نیز دارید. برای بسته بندی کردن این وسایل از لباس های کهنه استفاده کنید. برای مثال یک دیس بزرگ را لای یک تیشرت کهنه و دور انداختنی بپیچید.
·    لیوان های چینی یا بلور را داخل جوراب های ساق بلند بگذارید.

5/ بعضی از لباس ها را داخل کشوهای تخت یا کشوهای دراور بگذارید. فقط سعی کنید لباس هایی که داخل کشو یا دراور می گذارید سبک باشند، مثل جوراب ها، تیشرت ها و لباس های زیر. چون شلوار لی، کت، کاپشن یا پالتوها دراور را خیلی سنگین می کنند.
·    اگر کشوها یا دراور دارای قفل هستند که آنها را قفل کنید، اگر ندارند دور تا دور آنرا چسب بزنید تا در طول اسباب کشی کشوها باز نشوند.


قسمت 2
آموزش بسته بندی مناسب و کارآمد لباسها


1/ لباس ها را تاکرده و یا آنها را شبیه لوله بپیچید. اگر آنها را لوله کنید، مرتب تر مانده و جای خیلی کمتری خواهند گرفت. ولی اگر برای شما مهم است که چروک نشوند می توانید آنها را تا کرده و روی هم بگذارید.

2/ لباس هایتان را داخل کارتن هایی در اندازه های کوچک بسته بندی کنید. لباس ها نیز مانند کتاب می توانند بسیار سنگین شوند.
·    هنگام خرید یا اجاره کارتن برای بسته بندی، سعی کنید کارتن هایی بگیرید که اندازه های آن حداکثر 31 در 31 سانتی متر باشند. کارتن هایی بزرگ تر از این اندازه حمل شان بسیار سخت خواهد بود.

3/ برای بسته بندی لباس می توانید از ساک ها و چمدان هایتان نیز استفاده کنید. قطعاً این کار ارزان ترین راه برای بسته بندی لباس ها می باشد. هنگام جمع کردن لباس ها داخل چمدان، شلوار و شلوارک ها را انتهای آن قرار داده و تیشرت ها و پیرهن ها را روی آنها بگذارید.
·    لباس های مهمانی و لباس های شب را هرگز داخل چمدان نگذارید و برای بسته بندی آنها از روش های دیگر استفاده کنید. تنها آنهایی را در چمدان بگذارید که بتوانید بعداً آنها را اتو کنید.

4/ از کارتن های مخصوص لباس که آویز لباس دارند استفاده کنید. وقتی صحبت چروک شدن لباس ها در میان باشد، هیچ چیزی بیشتر از این کارتن ها شما را راضی نخواهد کرد. این کارتن ها میله برای آویزان کردن لباس ها و دستگیره برای حمل داشته و طولشان به اندازه کافی بلند است. و میتوانید لباس ها را همانطور با چوب لباسی داخل آنها آویزان کنید و در آنرا ببندید.
·    این کارتن ها قیمت نسبتاً بالایی دارند، پس سعی کنید فقط برای لباس های خاص و حساس از آنها استفاده کنید.

5/ لباس ها را داخل کیسه یا کاورهای مخصوص لباس بسته بندی کنید. این روش بسیار مقرون به صرفه بوده و از لباس ها نیز محافظت می کنند. انتهای کیسه را با قیچی سوراخ کنید و سر چوب لباسی ها را از آن بیرون بیاورید. از سمت پایین نیز با چسب آن را مسدود کنید.

6/ روی کارتن ها برچسب بچسبانید. آنها را دسته بندی کنید : فصل، اندازه، مدل، مال چه کسی هستند و در خانه جدید کجا باید قرار داده شوند.

7/ جابجا کردن لباس ها بدون بسته بندی. اگر خانه جدیدتان خیلی دور نیست و یا سه تا خیابان پایین تر است، لازم نیست همه چیز را بسته بندی کنید. می توانید لباس ها را همین جوری که به چوب لباسی آویزان هستند را روی صندلی عقب ماشین بگذارید.

 

منبع : www.wikihow.com

 

ثبت نظر

 

 

 

 

 آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستیم.

اتوبار فدک بار ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور است که،دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران  می باشد کلیه قیمت حمل اثاثیه منزل، زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد.

   

 

1770  

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد